Hurmatli hamkasblar, O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 30-yilligi bilan samimiy tabriklaymiz!
Shuni alohida ta’kidlashni istardikki, “O‘zaviatsiya” agentligi parvozlar xavfsizligini tashkil etishda me’yoriy-huquqiy hujjatlarni ishlab chiqish orqali katta ishlarni amalga oshirdi. O‘zbekiston Respublikasi fuqarolarini barqaror epidemiologik vaziyatga ega bo‘lmagan mamlakatlardan olib kelish maqsadida bir martalik charter parvozlarga ruxsatnomalar berish sohasida ham uzluksiz ishlar olib borildi. Mamlakatimizning turistik salohiyatini oshirish maqsadida yettita xorijiy aviakompaniyaga O‘zbekiston Respublikasiga muntazam aviaqatnovlarni amalga oshirish uchun ruxsatnomalar berilgan.
Ushbu muhim sana arafasida, "O‘zaviatsiya" agentligi O‘zbekiston xalqini birlashtiruvchi ushbu ulug‘ bayram bilan chin qalbdan tabriklaydi, sizga va yaqinlaringizga sihat-salomatlik, oilaviy farovonlik va baxt tilaymiz!

Уважаемые коллеги примите наши теплые и искренние поздравления с 30-летием Независимости Республики Узбекистан!
Хотелось бы отметить, что Агентством «Узавиация» проведена большая работа в сфере организации безопасности полетов, путем разработки нормативно-правовой базы. Также велась непрерывная работа в сфере выдачи разрешений для выполнения разовых чартерных рейсов в целях ввоза/вывоза граждан Республики Узбекистан из стран с неустойчивой эпидемиологической обстановкой. В целях развития конкурентной среды и туристической отрасли Республики семи иностранным авиакомпаниям выданы разрешения на осуществление регулярных полётов в Республику Узбекистан.
Агентство «Узавиация» в преддверии этой знаменательной даты сердечно поздравляет вас с этим великим праздником, объединяющим народ Узбекистана, желаем вам крепкого здоровья, семейного благополучия и счастья Вам и вашим близким!