Saudiya Arabistoni poytaxti Ar-Riyod shahrida “FAF 2024” Xalqaro aviasiya forumi bo‘lib o‘tmoqda
Hozirda Ar-Riyodda Saudiya Arabistoni Qirolligining fuqaro aviasiyasi bosh boshqarmasi tomonidan tashkil etilgan "FAF 2024" uchinchi xalqaro aviasiya forumi bo‘lib o‘tmoqda.
Forum aviasiya sohasidagi hamkorlikni takomillashtirish, havo transportini barqaror rivojlantirishda innovasiyalarni tadbiq etishga bag‘ishlangan.
Ushbu forumda Saudiya Arabistoni Qirolligi aviasiya ma'muriyati rahbarining shaxsiy taklifiga binoan T. Nazarov boshchiligidagi O‘zbekiston delegasiyasi ishtirok etmoqda.
Forum doirasida “O‘zaviasiya” agentligi direktori Xitoy va Bangladesh aviasiya ma'muriyatlari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
Xitoy delegasiyasi bilan joriy yilning iyun' oyida Sian shahrida (Xitoy) o‘tkazilishi rejalashtirilgan fuqaro aviasiyasi konferensiyasi doirasida O‘zbekiston va Xitoy aviasiya ma'murlari o‘rtasida muzokaralarning 2-bosqichini o‘tkazish masalasi muhokama qilindi.
Shuningdek, uchrashuv davomida Bangladesh tomoni O‘zbekiston delegasiyasiga ikki tomonlama havo qatnovi to‘g‘risidagi Bitimni imzolash bo‘yicha kelishish tartib-taomillari yakunlangani haqida ma'lumot berdi.
Shu munosabat bilan tomonlar ushbu hujjatning imzolash sanasi va joyini belgilashga kelishib oldilar.

В столице Саудовской Аравия в Эр Рияде проходит третий Международный форум авиации будущего “FAF 2024”
В настоящее время в городе Эр Рияд проходит третий Международный форум авиации будущего “FAF 2024”, организованный Главным управлением гражданской авиации Королевства Саудовской Аравии.
Форум посвящен улучшению сотрудничества в авиационной отрасли, продвижению инноваций для устойчивого развития авиаперевозок.
По личному приглашению Главы авиационной администрации Королевства Саудовской Аравии в данном форуме участвует делегация Узбекистана во главе с Т.Назаровым.
В рамках форума директор Агентства «Узавиация» провел встречи с руководителями авиационных администраций Китая и Бангладеша.
С Китайской делегацией обсужден и на рабочем уровне согласован вопрос проведения 2-го раунда переговоров между Авиационными властями Узбекистана и Китая в рамках Конференции гражданской авиации, проведение которой запланировано в июне месяце текущего года в г. Сиань ( Китай).
Также во время встречи Бангладешская сторона информировала делегацию Узбекистана о завершении внутригосударственных процедур согласования по подписанию двустороннего Соглашения о воздушном сообщении.
В этой связи, стороны договорились определить дату и место подписания данного документа в установленном порядке.