Inson a'zolari va to‘qimalarining transplantasiyasi to‘g‘risida”gi Qonun mohiyati “O‘zaviatsiya” agentligi xodimlariga yetkazildi
2022 yilning 2 iyunida “O‘zaviatsiya” agentligida O‘zbekiston Respublikasi Prezident tomonidan imzolangan “Inson a'zolari
va to‘qimalarining transplantasiyasi to‘g‘risida”gi Qonunning (O‘RQ–768-son, 11.05.2022-y.) mohiyatini xodimlarga yetkazish
va ularning huquqiy onglarini oshirish maqsadida targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
Tadbirda aviasiya tibbiyoti bo‘limi boshlig‘i S. Nigmatova va bosh yuriskonsul't I. Bayburinalar so‘zga chiqib, mazkur Qonunning mazmun va ahamiyatini tushuntirdilar.

Суть «Закона Республики Узбекистан о трансплантации органов и тканей человека» доведена до сотрудников Агентства «Узавиация»
2 июня 2022 года в Агентстве «Узавиация» проведено мероприятие с целью повышения юридического сознания сотрудников и доведения сути «Закона Республики Узбекистан о трансплантации органов и тканей человека» (ЗРУ-№768, 11.05.2022 г.) подписанный Президентом Республики Узбекистан.
На мероприятии выступили начальник отдела авиационной медицины Нигматова С. и юрисконсульт Байбурина И. С пояснениями сути и значения данного Закона.