Aviatsiya va havo hududidan foydalanish bo'yicha davlatlararo kengashning 38-sessiyasi
Transport vazirligi huzuridagi Fuqaro aviatsiyasi agentligi rahbari 2021-yil 16-dekabr kuni virtual formatda bo‘lib o‘tgan Aviatsiya va havo hududidan foydalanish bo‘yicha Davlatlararo kengashning 38-sessiyasida ishtirok etdi.
Sessiyada Davlatlararo kengash va xalqaro aviatsiya qo'mitasining 30 yillik faoliyatidagi amaliy natijalari va asosiy istiqbolli yo‘nalishlari, shuningdek, Xalqaro fuqaro aviatsiyasi tashkilotining (IKAO) so‘ngi qarorlari nuqtai nazaridan fuqaro aviatsiyasiga tegishli asosiy masalalar taqdim etildi.

38-ая сессия межгоссовета по авиации и использованию воздушного пространства
Руководитель Агентства Гражданской Авиации при Министерстве транспорта принял участие в 38-ой сессии Межгоссовета по авиации и использованию воздушного пространства, которая прошла сегодня 16 декабря 2021 года в виртуальном формате.
На Сессии представлены практические результаты 30-летней деятельности и основные перспективные направления работы Межгоссовета и МАК, а также основные актуальные для гражданской авиации вопросы в свете последних решений Международной организации гражданской авиации (ИКАО).