2022 yil 6 dekabr kuni “O‘zaviatsiya”agentligi xodimlari “Konstitutsiyaviy huquq oyligi” va “Huquqiy savodxonlik kuni”ga bag‘ishlangan huquqiy savodxonlik va huquqiy madaniyatni yuksaltirish tadbirlarida ishtirok etdilar. Xodimlarga O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi – O ‘zbekiston Respublikasining eng yuqori normativ-huquqiy hujjati va O‘zbekiston Respublikasining “Geografik ob’ektlar nomlari to‘g‘risida”gi, “Standartlashtirish to‘g‘risida” qonunlari yetkazildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Transport vazirligi tomonidan tashkil etilgan videokonferensiya bo‘lib o‘tdi, unda Agentlik xodimlari ishtirok etdilar.

06 декабря 2022 года работники Агентства «Узавиация» приняли участие в мероприятии по повышению правовой грамотности и правовой культуры, посвященном “Месяцу конституционного права“ и “Дню правовой грамотности”. До работников доведена информация на тему: Конституция Республики Узбекистан - высший нормативно-правовой акт Республики Узбекистан и Законы Республики Узбекистан “О наименованиях географических объектов ", “О стандартизации ".
Также, в честь Дня Конституции Республики Узбекистан, состоялась видеоконференция, организованная Министерством транспорта Республики Узбекистан, в которой приняли участие работники Агентства.