Bir bo‘lsak- korrupsiyani engamiz.
Joriy yilning 20 avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan “O‘zaviatsiya” agentligi direktori o‘rinbosari O. Lim raisligida
“Bir bo‘lsak- korrupsiyani engamiz” mavzusida navbatdagi seminar bo‘lib o‘tdi.
Ushbu tadbirda “O‘zaviatsiya” agentligi korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha bosh mutaxassisi O. Po‘latov hamda marifat targ‘ibotchisi jamiyati a’zosi, siyosiy sharxlovshi “Shuhrat” medali sohibi Q. Karimbekov mustaqillikning 33 yillarida erishilgan yutuqlarimiiz va Yangi O‘zbekistonda korrupsiyaga qarshi kurashishda davlat tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar haqida prezentatsiya materiallari yordamida batafsil tushuntirib o‘tdilar.
Tadbir yakunida mavzuga oid bir qator fikr mulohazalar bilan almashilib, o‘zaro
savol-javoblar o‘tkazildi va ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javob oldilar.

Если объединимся - победим коррупцию
20 августа текущего года, в честь 33-й годовщины независимости Республики Узбекистан, под председательством заместителя директора агентства «Узавиация» О. Лим прошел очередной семинар на тему « Если объединимся - победим коррупцию».
На данном мероприятии главный специалист по противодействию коррупции агентства "Узавиация" О. Пулатов и член общества пропагандистов просвещения, политический обозреватель, доктор, профессор, кавалер медали «Шухрат»
К. Каримбеков при помощи презентационных материалов подробно рассказали
о достижениях за 33 года независимости и работе, проводимой государством в борьбе с коррупцией в Новом Узбекистане.
По итогам мероприятия состоялся обмен мнениями по теме, были проведены взаимные вопросы и ответы, а участники получили развернутые ответы на интересующие их вопросы.