“Birinchi tibiy yordam qoyidalari”
2022 yil 29 iyun kuni “O‘zavitsiya” agentligining 2022 yil uchun mo‘ljallangan asosiy rejasiga muvofiq agentlik xodimlari uchun “Birinchi tibbiy yordam qoidalari” mavzusida leksiya tadbiri o‘tkazildi.
Mazkur leksiya tashkilotdagi mexnat muxofazasi bilan bog‘liq baxtsiz xodisalarni oldini olish tadbirlarini targ‘ib qilishga qaratilgan. Leksiya mexnat muxofazasi va texnik xavfsizligi yetakchi mutaxassis L.Fayzullina tomonidan o‘tkazildi. Leksiya davomida L.Fayzullina “Elektr toki bilan jarroxatlanganda birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish” va “Badanning jarroxlik olganida birinchi tibbiy yordam ko‘rsatish” prezintasiyalar namoish etildi. Hamda videoroliklar va slaydlar namoish etildi.
Yig‘ilish ishtirokchilari mexnat muxofazasi va texnik xavfsizlik doir qimmat ma'lumotlarga ega bo‘ldilar.

«Правила оказания первой помощи»
29 июня 2022 года согласно Плана основных мероприятий Агентства «Узавиация» для сотрудников была организованна и проведена лекция на тему «Правила оказания первой медицинской помощи».
Данная лекция была организованна с целью пропаганды охраны труда в организации по недопущению несчастных случаев. Лекцию провела ведущий специалист по охране труда и технике безопасности Л.Файзулина. В ходе лекции Л.Файзуллина представила презентации на темы «Оказание первой медицинской помощи при поражении электрическим током» и «Оказание первой медицинской помощи при травмах различных областей тела». Также были продемонстрированы наглядные видеоролики и слайды.