Ustoz bilan ilk uchrashuv
«O‘zbekiston — 2030» strategiyasida belgilangan keng ko‘lamli islohotlarni 2024 yilda samarali amalga oshirish maqsadida “O‘zavitsiya” agentligida Toshkent davlat Transport universitetining iqtidorli talabasi va “O‘zaviatsiya” agentligi direktori o‘rtasida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida o‘quv jarayoni, yosh mutaxassisning kelajakdagi rejalari va yuqori malakali mutaxassis bo‘lib yetishiga zarur bo‘lgan yordam to‘g‘risidagi savollar muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida yosh mutuxassisning kelajakda O‘zbekiston Respublikasi fuqaro aviatsiyasi sohasining yetakchi mutaxassislaridan biri bo‘lishi uchun asosiy rejalari belgilandi.

Первая встреча с наставником
В целях эффективного осуществления в 2024 году задач, определенных Стратегией «Узбекистан — 2030» в Агентстве «Узавиация» состоялась встреча молодого одарённого студента Ташкентского государственного Транспортного университета с директором Агентства «Узавиация».
В ходе встречи обсуждены вопросы обучения, перспективные планы будущего молодого специалиста, его хобби и необходимая помощь для становления квалифицированным специалистом.
По итогам встречи определены дальнейшие планы и перспективы молодого специалиста в становлении одним ведущим специалистом отрасли гражданской авиации Республики Узбекистан.