11-noyabr O'zbekiston kasaba uyushmalari kuni!!!
O‘zbekiston Respublikasining 2020-yil 23-noyabrdagi “O‘zbekiston kasaba uyushmalari kunini belgilash to‘g‘risida”gi 648-sonli qonuniga muvofiq, 11-noyabr O‘zbekistonda kasaba uyushmalarining rasmiy kuni sifatida belgilandi. O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi 5,5 million a’zoni o‘z ichiga olgan 14 tarmoq kasaba uyushmasi tarkibida 32,5 mingdan ortiq boshlang‘ich tashkilotni, jumladan, 2,5 million nafar xotin-qiz va 2 million nafardan ortiq 30 yoshgacha bo‘lgan yoshlarni birlashtirgan.
Bugun “O‘zaviatsiya” agentligida O‘zbekiston kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi kuni munosabati bilan agentlik kasaba uyushmalari harakatini rivojlantirish va mustahkamlash, uning tashkiliy birligi, hamjihatligi va adolatliligini taʼminlash, davlat hokimiyati va boshqaruvi organlarining taʼsiri va rolini kuchaytirish borasidagi xizmatlari uchun tantanali tadbir bo‘lib o‘tdi. Kasaba uyushmasi, xodimlarning ijtimoiy mehnat huquq va manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha faoliyati samaradorligini oshirish hamda kasaba uyushmasi xodimi kunini nishonlash munosabati bilan kasaba uyushmasi faollari, kasaba uyushma qo‘mitasi aʼzolari, Revkomissiya va tashkilot maʼmuriyat rahbarlari O‘zaviatsiya Agentligining bir qator xodimlariga qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.

11 ноября – День профессиональных союзов Узбекистана!!!
Согласно Закону Республики Узбекистан «Об установлении Дня профессиональных союзов Узбекистана» №648 от 23 ноября 2020 года, 11 ноября является официальным днем профсоюзов Узбекистана. Федерация профсоюзов Узбекистана объединяет более 32,5 тыс. первичных организаций в 14 отраслевых профсоюзах, насчитывающих 5,5 млн. членов, в том числе 2,5 млн. женщин и более 2 млн. молодых людей в возрасте до 30 лет.
Сегодня в Агентстве «Узавиация» в честь Дня профессиональных союзов Узбекистана проведено торжественное мероприятие и за заслуги в деле развития и укрепления профсоюзного движения Агентства, обеспечения его организационного единства, солидарности и справедливости, усиления влияния и роли Профсоюза, повышения эффективности их деятельности по защите социально-трудовых прав и интересов трудящихся и в связи с празднованием Дня профсоюзного работника были награждены активисты, члены профсоюзного комитета, Ревкомиссия и руководители администрации Агентства «Узавиация» ценными подарками ряд сотрудников.