"O‘zaeronavigatsiya" Markazi DUK jamoasi bilan uchrashuv
29-30 oktyabr kunlari "O‘zaviatsiya" agentligi direktori T. Nazarov "O‘zaeronavigatsiya" Markazi DUK jamoasi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuv davomida parvozlar xavfsizligini ta’minlash masalalari muhokama qilindi.
Xodimlar bilan uchrashuv doirasida jarayonlarni raqamlashtirish orqali parvozlar xavfsizligi darajasini oshirish, shuningdek, mutaxassislar malakasini oshirish va yosh kadrlarni tayyorlash masalalari ko‘rib chiqildi.
Sayyor qabul yakunida "O‘zaviatsiya" agentligi direktori parvozlar xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan takliflar "O‘zaeronavigatsiya” Markazi DUK bilan yaqin xamkorlikda amalga oshirilishini ta’kidladi.

Встреча с коллективом ГУП Центр «Узаэронавигация»
29 - 30 октября директор Агентства «Узавиация» Т. Назаров провел встречу с коллективом ГУП Центр “Узаэронавигация”. В ходе встречи обсуждались вопросы обеспечения безопасности полётов.
В рамках встречи с сотрудниками рассмотрены вопросы повышения уровня безопасности полётов за счёт цифровизации процессов, а также повышения квалификации специалистов и  подготовки молодых кадров.
По итогам выездного приёма директор Агентства «Узавиация» подчеркнул готовность оказать содействие в ГУП Центр «Узаэронавигация» в реализации предложений направленных на обеспечение безопасности полётов.