Oʼquv-amaliy seminar boʼlib oʼtdi
“Qonunchilik hujjatlari ijrosini samarali tashkil etishda davlat boshqaruvi organlari va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari rahbarlarining shaxsiy javobgarligini kuchaytirishga doir qoʼshimcha chora-tadbirlar toʼgʼrisida” 2021 yil 10 fevraldagi PF-6166-son Farmoni mazmun-mohiyatini tushuntirish hamda ijro intizomini mustahkamlash masalalarida transport vazirligining rahbarlari va masʼul xodimlari ishtirokida 2-mart kuni videokonferentsiya aloqa tizimi orqali oʼquv-amaliy seminar mashgʼulotlari boʼlib oʼtdi.
Boʼlib oʼtgan seminar mashgʼulotlarida zamonaviy boshqaruv uslublarini amaliyotga joriy etish, nazorat qilish va ijroni tekshirish shakllarini takomillashtirish, talabchanlikni kuchaytirish borasida amalga oshirilgan muayyan ishlar va davlat boshqaruvi organlari rahbarlarining shaxsiy javobgarligini oshirish boʼyicha qatʼiy chora-tadbirlar murakkab sharoitlarda davlat qurilishining serqirra vazifalarini amalga oshirish, iqtisodiy va ijtimoiy islohotlarni chuqurlashtirishni taʼminlash, respublikani barqaror hamda jadal rivojlantirish masalalari koʼrildi.

Учебно-практический семинар
В целях разъяснения сути Указа Президента № УП-6166 от 10 февраля 2021 года «О дополнительных мерах по усилению персональной ответственности руководителей государственной администрации и местных исполнительных органов власти в эффективной организации исполнения законодательства» и усиления исполнительской дисциплины, 2 марта 2021 года в режиме видеоконференцсвязи прошел учебно-практический семинар с участием должностных лиц Кабинета Министров РУ, минитерства транспорта и других министерств и ведомств.
Семинар был посвящен вопросам по совершенствованию форм контроля и проверки исполнения, усилению требовательности, а также принятию строгих мер по повышению персональной ответственности руководителей органов государственного управления и предоставлению возможности реализации многогранных задач государственного строительства, обеспечения углубления экономических и социальных реформ, стабильного и ускоренного развития республики в сегодняшних непростых условиях.