Oʼzbekiston Respublikasi Transport vazirligi huzuridagi Fukaro aviatsiyasi agentligi rahbari yoshlar bilan ochiq muloqot oʼtkazdi
2021 yil 10 mart kuni "O‘zaviatsiya" agentligida rahbarning yoshlar bilan uchrashuvi tashkil etildi. Agentlik rahbari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 18 yanvardagi 23-sonli "O‘zbekistonda yoshlarga oid davlat siyosatini 2025 yilgacha rivojlantirish konsepsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida"gi qarori yuzasidan maʼruza qildi. Shuningdek, yoshlarga 2017 yil 3 yanvardagi O‘zbekiston Respublikasining O‘RQ-419-sonli "Korrupsiyaga qarshi kurashish to‘g‘risida"gi Qonunining mazmun mohiyati to‘g‘risida tushuntirish ishlari olib borildi. Muloqotda ko‘rib chiqilgan asosiy masalalar 2021 yil Yoshlarni qo‘llab-quvvatlash va aholi salomatligi yili munosabati bilan tizimda faoliyat yuritayotgan xodimlar o‘rtasida sog‘lomlashtirish choralarini ko‘rish, agentlikda namunali faoliyat yuritayotgan yoshlarni davlat mukofotlariga tavsiya qilish, agentlik yoshlari o‘rtasida yoshlar turizmini rivojlantirishdan iborat bo‘ldi. Yoshlarga soha yuzasidan, dunyoda bo‘layotgan yangiliklar to‘g‘risida maʼlumotlar berib o‘tildi. Muloqot jarayoni mazmunli tarzda o‘tdi.

Руководитель Агентства гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан провел открытый диалог с молодежью
10 марта 2021 года в Агентстве «Узавиация» прошла встреча руководителя с молодежью. Глава Агентства доложил о Постановлении Кабинета Министров Республики Узбекистан от 18 января 2021 года № 23 «Об утверждении Концепции развития государственной молодежной политики в Узбекистане до 2025 года». Также молодым людям разъяснили суть Закона Республики Узбекистан «О противодействии коррупции» № ЗРУ-419 от 3 января 2017 года. В связи с объявлением 2021 года Годом поддержки молодежи и общественного здоровья основными вопросами, которые обсуждались на встрече, были реализация мер по укреплению здоровья среди сотрудников системы, выдвижение образцовых молодых людей на государственные награды, развитие молодежного туризма среди сотрудников агентства. Молодежь была проинформирована, о последних событиях отрасли в мире. Процесс общения был содержательным.