«Ўзавиация» агентлиги вакиллари «Asia Connect: Aviation Strategy» конференциясида иштирок этдилар
2023 йил 13-14 июнь кунлари Тошкентда Ўзбекистон Республикаси ва Марказий Осиёда ҳаво транспортини ривожлантиришга бағишланган “Asia Connect: Aviation Strategy” халқаро конференцияси бўлиб ўтмоқда.
Халқаро конференцияни “Ўзавиация” агентлиги директори Т. Назаров очиб берди. У ўз нутқида Ўзбекистон Республикасининг туризм индустриясини ривожлантиришда фуқаро авиациясининг муҳим ўрни ҳақида таъкидлаб ўтди.
Анжуманда, Ўзбекистон Республикасининг фуқаро авиацияси ва Airbus, Embraer, АТR каби йирик хорижий компаниялар вакиллари, шунингдек, Ўзбекистон Республикасига парвозларни амалга ошираётган ва парвозларни амалга оширишни режалаштираётган авиакомпаниялар мутахассислари иштирок этдилар.

Представители Агентства “Узавиация” приняли участие на конференции «Asia Connect: Aviation Strategy»
13 - 14 июня 2023 года в Ташкент проходит Международная конференция «Asia Connect: Aviation Strategy», посвящённая вопросам развития авиатранспорта Республики Узбекистан и Средней Азии.
Международную конференцию открыл Директор Агентства «Узавиация» Т. Назаров. В своей речи он подчеркнул особую роль гражданской авиации в развитии туристической отрасли Республики Узбекистан.
В конференции приняли участие представители гражданской авиации Республики Узбекистан и крупных иностранных компаний, таких как, Airbus, Embraer, ATR, а также эксперты авиакомпаний уже работающих или заинтересованных в осуществлении авиаперевозок в Республику Узбекистан.