“Qanot Sharq” МЧЖда парвозлар хавфсизлиги ҳолатини ўрганиш
Ўзбекистон Республикаси фуқаро авиацияси фаолиятини тартибга солувчи меъёрий ҳужжатлар талабларига риоя этилишини мониторинг қилиш ҳамда парвозлар хавфсизлигини таъминлаш мақсадида, “Ўзавиация” агетлиги директори Т.Назаров “Qanot Sharq” МЧЖда парвозлар хавфсизлиги ҳолатини жойига чиққан ҳолда ўрганиш ўтказди.
“Ўзавиация” агентлиги директори томонидан авиакомпанияда парвозларни ташкил этиш, ҳаво кемаларга техник хизмат кўрсатиш, ҳамда кадрлар тайёрлаш бўйича ишлар ташкиллаштирилганлиги ҳолати ўрганиб чиқилди. Ташриф давомида авиакомпания ходимларининг шаҳсий қабули ташкил этилди.
Якуний брифингда парвозлар хавфсизлиги ва авиация хавфсизлиги стандартларига риоя этиш ва уларни бажариш бўйича кўрсатмалар ва таклифлар берилди.

Изучение состояния безопасности полетов в ООО “Qanot Sharq”
В целях обеспечения безопасности полетов, а также монитринга выполнения требований нормативно – правовых документов, регулирующих деятельность гражданской авиации Республики Узбекистан директором Агентства «Узавиация» Т.Назаровым проведено выездное изучение состояния обеспечения безопасности полетов в ООО “Qanot Sharq”.
Директором Агентства «Узавиация» проведено изучение работы авиакомпании по организации летной работы, обеспечения работ по техническому обслуживанию воздушных судов, а также по подготовке персонала. В ходе визита организован личный приём работников авиакомпании.
На заключительном брифинге были даны соответствующие указания и предложения по беспрекословному соблюдению и исполнению стандартов по обеспечению безопасности полетов и авиационной безопасности.