“Ўзавиация” агентлиги вакиллари АТС йўналишлар тармоғини ишлаб чиқиш йиғилишида иштирок этишмоқда
«Ўзавиация» агентлиги вакиллари жорий йилнинг 5-7 сентябрь кунлари Остона шаҳрида бўлиб ўтадиган ИКAO - Route Development Group – East Special Coordination Meeting (RDGE-SCM) Европа минтақасининг Шарқий қисми йўналишларини ривожлантириш бўйича ишчи гуруҳининг навбатдаги минтақалараро мувофиқлаштириш йиғилишида иштирок этишмоқда.
Ушбу тадбир ИКAOнинг Европа минтақаси Шарқий қисмида, шу жумладан Марказий Осиё ва Кавказда ҳаводаги ҳаракатни бошқариш парвоз йўналишларини ҳамда тармоғини режалаштириш ва ривожлантириш мақсадида ўтказилмоқда.
Шунингдек, ишчи гуруҳининг навбатдаги минтақалараро мувофиқлаштириш йиғилишида Озарбайжон, Арманистон, Грузия, Эрон, Қирғизистон, Мўғилистон, Россия Федерацияси, АҚШ, Тожикистон каби 15 давлат вакиллари, шунингдек, IATA, ICAO Jeppesen халқаро ташкилотлари ҳамда KLM, Air France, Lufthansa, Finnair, Delta Airline авиакомпаниялари вакиллари қатнашмоқда.

Представители Агентства “Узавиация” участвуют в совещании по разработки сети маршрутов ОВД
Представители Агентства “Узавиация” участвуют очередном Специальном межрегиональном координационном совещании рабочей группы по развитию маршрутов восточной части Европейского региона ИКАО - Route Development Group – East Special Coordination Meeting (RDGE-SCM), которое проходит 5 - 7 сентября в городе Астане.
Данное мероприятие проводится в целях координации планирования и разработки сети маршрутов ОВД в восточной части Европейского региона ИКАО, включая Центральную Азию и Кавказ.
В работе Совещания принимают участие представители 15-ти государств Узбекистана, Азербайджана, Армении, Грузии, Ирана, Кыргызстана, Монголии, Российской Федерации, США, Таджикистана, а также представители международных организаций IATA, ICAO, Jeppesen, и авиакомпаний KLM, Air France, Lufthansa, Finnair, Delta Airline.