Франция фуқаро авиацияси Бош бошқармаси вакиллари билан учрашув.
Бугун, 10 октябрь куни "Ўзавиация" агентлиги директори Франция фуқаро авиацияси Бош бошқармаси вакиллари билан учрашув ўтказди.
Учрашув давомида Ўзбекистон Республикаси Президентининг Франция Республикасига қилган давлат ташрифи давомида келишилган келишувлар доирасида "Ўзавиация" агентлиги ва Франция фуқаро авиацияси Бош бошқармаси ўртасида Келишувни амалга ошириш Дастури имзоланди.
Шунингдек, икки мамлакат авиация маъмуриятлари ўртасида парвозлар хавфсизлигини назорат қилиш соҳасидаги ҳамкорликни ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди.

Встреча с представителями Главного управления гражданской авиации Франции.
Сегодня, 10 октября директор Агентства “Узавиация” провел встречу с представителями Главного управления гражданской авиации Франции.
На встрече подписана Программа реализации соглашения между Агентством «Узавиация» и Главным управлением гражданской авиации Франции в рамках договоренностей, достигнутых в ходе государственного визита Президента Республики Узбекистан во Французскую Республику.
В ходе встречи также обсуждались вопросы развития сотрудничества в области осуществления надзора за безопасностью полетов, между авиационными администрациями двух стран.