18 ноябр - Давлат байроғи қабул қилинган кун
Бугун 2023 йил 17 ноябр куни “Ўзавиатсия” агентлигида, Бошланг’ич касаба уюшмаси ҳамда Ёшлар етакчиси бошчилигида Ўбекистон Республикаси давлат байрог’и қабул қилинганлигини 32 йиллиги арафасида ма’навий-ма’рифий тадбир ўтказилди.
Тадбир давомида “Ўзавиатсия” агентлиги директори Т.Назаров иштирок этдилар ва Давлат байроғи қабул қилинган куни билан йиғилиш қатнашчиларини қутладилар.
Табрик сўзидан сўнг Директор маслаҳатчиси томонидан давлатимиз рамзи бўлган байроқ ҳақида тақдимот кўринишида асосий тушунчалар берилди.
Тадбир якунида “Ўзавиатсия” агентлиги Бошланғич касаба уюшмаси раиси Н.Югай ҳамда Ёшлар етакчиси Л.Шорасулова томонидан совринли тест синовлар ўтказилди.

18 ноября – день принятия Государственного флага.
Сегодня, 17 ноября 2023 года, в преддверии 32-й годовщины принятия Государственного флага Республики Узбекистан под руководством Первичной профсоюзной организации и Молодежного лидера Агентства «Узавиация» состоялось духовно-просветительское мероприятие.
В мероприятии принял участие Директор Агентства "Узавиация" Т.Назаров и поздравил присутствующих с днем принятия Государственного флага.
После поздравительной речи советник Директора провел презентацию, где дал основные понятия о символе нашей страны государственном флаге.
В завершении мероприятия Председателем первичного профсоюзной организации Агентства «Узавиация» Н. Югай и Молодежным лидером Л. Шорасуловой был организован конкурс на знание государственного флага в виде тестового опроса.