O‘zbekiston Respublikasi Aviatsiya qoidalariga O‘zR AQ-93 va O‘zR AQ-174 o‘zgarishlar
O‘zbekiston Respublikasi transport vazirining 2020-yil 15-iyundagi buyrug‘lari bilan “Fuqaro aviatsiyasida aeronavigatsiya xizmatlari maʼlumoti” aviatsiya qoidalari (O‘zR AQ-174) va O‘zbekiston Respublikasi “Fuqaro aviatsiyasini aeronavigatsiyasi” aviatsiya qoidalariga (O‘zR AQ-93) o‘zgartirishlar kiritildi.
Ushbu o‘zgarishlar O‘zbekiston Respublikasi Prizidentining 2019 yil 1 fevraldagi PF-5647-son “Transport sohasida davlat boshqaruvi tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Farmoni ijrosini taʼminlash maqsadida, hamda O‘zbekiston Respublikasi Parvozlar xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasi (Davavianazorat) O‘zbekiston Respublikasi transport vazirligi huzuridagi fuqaro aviatsiyasi agentligi (“O‘zaviatsiya” agentligi) etib qayta tashkil etilishi munosabati bilan ishlab chiqilgan.

Изменения в Авиационных правилах Республики Узбекистан АП РУз-93 и АП РУз-174
Приказами Министра транспорта Республики Узбекистан от 15 июня 2020 года утверждены изменения в Авиационные правила Республики Узбекистан «Службы аэронавигационной информации в гражданской авиации» (АП РУз-174) и Авиационные правила «Аэронавигация гражданской авиации» (АП РУз-93).
Данные изменения разработаны во исполнение Постановления Президента Республики Узбекистан от 1 февраля 2019 года №УП-5647 в связи с преобразованием Государственной инспекции Республики Узбекистан по надзору за безопасностью полетов (Госавианадзор) в Агентство гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан (Агентство «Узавиация»).