"Ishbilarmonlik muloqotining etikasi va psixologiyasi" mavzusidagi ma'ruza
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining “Jamiyatda huquqiy ong va huququiy madaniyatni yuksaltirish tizimini tubdan takomillashtirish to’g’risida” 09.01.2019y. 5618-sonli PF Farmoni bilan tasdiqlangan 2019 yil jamiyatda huquqiy madaniyatni oshitirish kontseptsiyasi “Yo’l xaritasi” chora tadbirlarini joriy etish doirasida, “Ozaviatsiya” Agentligida xodimlarning huquqiy madaniyatini oshirishga yo’naltirilgan ma’ruza tashkillashtirildi.2019 yil 21 noyabrda bo’lib o’tgan ushbu ma’ruzaning mavzusi: “Etika va psixologiya- ishchan muloqot”.
Ma’ruza Agentlikning mas’ul xodimlari tomonidan, O’zbekiston Respublikasi Milliy universitetining professori, Shanxay universitetining professori, filosofiya fanlari doktori S.S.Agzamxodjayeva ishtirokida o’tkazildi.
Ma’ruza davomida tashviqot ko’rgazmalari va videoroliklardan foqdalanildi. “Etika va psixologiya- ishchan muloqot” mavzusidagi ma’ruza “Ozavaitsiya” xodimlarida katta ta’ssurot qildirdi.

Лекция на тему «Этика и психология делового общения»
В рамках реализации мероприятий «Дорожной карты» Концепции повышения правовой культуры в обществе в 2019 году, утверждённой Указом Президента Республики Узбекистан от 09.01.2019 г. № УП-5618 «О коренном совершенствовании системы повышения правосознания и правовой культуры» в Агентстве «Узавиация» 21.11.2019г. состоялась лекция на тему «Этика и психология делового общения».
Лекция проведена ответственными сотрудниками Агентства с привлечением профессора Национального университета Республики Узбекистан, профессора Шанхайского университета, доктора философских наук Агзамходжаевой С.С.
В ходе лекции работникам «Узавиации» были продемонстрированы презентационные материалы и видеоролик на вышеуказанную тему. Целью лекции «Этика и психология делового общения» явилось повышение правовой культуры работников Агентства.