Аlisher Navoiy haykali poyiga gullar qoʼyildi
Bugun poytaxtimizdagi Аdiblar xiyobonida buyuk shoir tavalludining 580 yilligiga bagʼishlangan adabiy-maʼrifiy tadbir boʼlib oʼtdi.
Unda mamlakatimiz ilm-fan namoyondalari, ziyolilar, davlat va jamoat tashkilotlari xodimlari, adabiyotshunos olimlar, yoshlar va keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Ulugʼ mutafakkir, soʼz mulkining sultoni Аlisher Navoiyning boy maʼnaviy merosi asrlar osha butun bashariyatni hayratga solib, insonlar qalbiga, ongu shuuriga ezgulik, insonparvarlik, saxovat, mehr-muruvvat ziyosini taratib kelmoqda. Mamlakatimizda ulugʼ bobokalonimizga ehtirom koʼrsatish, asarlarini oʼrganish, uni dunyoda keng targʼib etishga doimiy eʼtibor qaratilmoqda.

К подножию памятника Алишеру Навои возложили цветы
Сегодня на Аллее писателей в Ташкенте прошло литературно-просветительское мероприятие, посвященное 580-летию великого поэта.
В нем приняли участие представители науки, интеллигенции, государственных и общественных организаций, литературоведы, молодежь и широкая общественность.
Богатое духовное наследие великого мыслителя, султана слова Алишера Навои веками завораживает все человечество и разносит свет добра, человечности, щедрости и доброты в сердцах и умах людей. В нашей стране постоянное внимание уделяется чествованию нашего великого предка, изучению его произведений и продвижению их по всему миру.