20-oktyabr — Xalqaro aviadispetcherlar kuni munosabati bilan tabrik!!
“O‘zaviatsiya” agentligi nomidan Sizni va butun jamoangizni 20-oktyabr — Xalqaro aviadispetcherlar kuni bilan chin qalbdan muborakbod etamiz!
Sizlar fuqaro aviatsiyasi tizimining eng muhim va mas’uliyatli bo‘g‘ini — havodagi harakatni boshqarish sohasida yuksak malaka, diqqat va sidqidillik bilan faoliyat yuritib, mamlakatimiz osmonida parvozlar xavfsizligini ta’minlashga munosib hissa qo‘shib kelmoqdasizlar.
Dispetcherlik faoliyati — bu nafaqat yuqori kasbiy mahorat, balki tezkor qaror qabul qilish, har bir parvoz ortida inson hayoti turganini chuqur his etish demakdir. Sizning fidokorona mehnatingiz tufayli yurtimiz osmonidagi har bir parvoz xavfsiz va barqaror amalga oshirilmoqda.
Sizlarga sog‘lik-salomatlik, quvvat va shijoat, oilaviy tinchlik va kelgusi faoliyatingizda yangi yutuqlar tilaymiz.

Поздравляем с 20 октября - Международным днем авиадиспетчеров!!
От имени Агентства “Узавиация” искренне поздравляем Вас и весь Ваш коллектив с 20 октября - Международным днем авиадиспетчеров!
Вы вносите достойный вклад в обеспечение безопасности полетов в небе над нашей страной, работая с высоким профессионализмом, вниманием и усердием в сфере управления воздушным движением – важнейшем и ответственном звене системы Гражданской авиации.
Диспетчерская деятельность - это не только высокое профессиональное мастерство, но и способность быстро принимать решения, глубокое осознание того, что за каждым полетом стоит человеческая жизнь. Благодаря вашему самоотверженному труду каждый полет в небе нашей страны осуществляется безопасно и стабильно.
Желаем вам крепкого здоровья, сил и энергии, семейного благополучия и новых успехов в вашей дальнейшей деятельности.