Тошкент давлат транспорт университетининг ўқитувчи ва талабалари билан учрашув бўлиб ўтди
Бугун 2022 йил 8 июнь куни «Ўзавиация» агентлигида Тошкент давлат транспорт университетининг ўқитувчи ва талабалари билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда «Ўзавиация» агентлиги логотипини ишлаб чиқиш бўйича университет томонидан эълон қилинган танлов натижалари сарҳисоб қилинди. Ғолиблар, ТДТУ талабаларига миннатдорчилик билдирилди ҳамда улар эсдалик совғалари билан тақдирландилар.
Учрашувнинг иккинчи ярмида фуқаро авиацияси учун учувчилар тайёрлаш, фуқаро авиацияси ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш бўйича фаолиятни амалга ошириш учун тегишли сертификат олиш соҳасида ҳамкорликни янада ривожлантириш масалалари муҳокама қилинди. ТДТУ талабаларининг «Ўзавиация» агентлигида амалиёт ўташи, талабаларни фуқаро авиацияси фаолиятини тартибга солувчи зарур ҳуқуқий-норматив ҳужжатлар билан қўллаб-қувватлаш масалалари ҳам ишлаб чиқилди.
Фуқаро авиациясида мавжуд ва янги мутахассисликлар бўйича маълумотлар базасини яратиш масаласига алоҳида эътибор қаратилди.
Учрашув якунлари бўйича фуқаро авиацияси тизимида кадрлар тайёрлашни қўллаб-қувватлаш ва янада ривожлантириш, фуқаро авиациясида амалдаги зарур меъёрий-ҳуқуқий базани таъминлашда амалий ёрдам кўрсатиш масалалари бўйича келишувларга эришилди.

Встреча со студентами и преподавательским составом Ташкентского государственного транспортного университета.
Сегодня 8 июня 2022 года в Агентстве «Узавиация» состоялась встреча со студентами и преподавательским составом Ташкентского государственного транспортного университета.
На встрече были подведены итоги конкурса, объявленного университетом по разработке логотипа Агентства «Узавиация». Победителям, студентам ТГТУ были вручены благодарности и памятные подарки.
Во второй половине встречи были обсуждены вопросы дальнейшего сотрудничества в области подготовки пилотов для гражданской авиации, получения соответствующего сертификата для осуществления подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров гражданской авиации. Прохождения практики студентов ТГТУ в Агентстве «Узавиация», также был проработан вопрос оказания в поддержке студентов необходимыми нормативно-правовыми актами, регулирующими деятельность гражданской авиации.
Особое внимание было уделено вопросу создания базы данных имеющихся и новых специальностей в гражданской авиации.
По итогам встречи были достигнуты договоренности по вопросам оказания поддержки и дальнейшего развития подготовки кадров в системе гражданской авиации. Оказания практической помощи в обеспечении необходимой нормативно-правовой базой, действующей в гражданской авиации.