“Ўзавиация” агентлиги раҳбариятининг Янги йил табриги!
Ўз ҳаёти ва тақдирини Ўзбекистон Республикасининг авиацияси билан боғлаган, бизнинг касбимизга яқин ва бефарқ бўлмаган барчани чин юракдан табриклаймиз, 2021 йил Янги йил билан!
Ушбу оилавий байрам ҳар доим езгулик ва умид рамзи бўлган ва ҳозир барчамиз ҳар қачонгидан ҳам кўпроқ еҳтиёж сезмоқдамиз. Ўтаётган йил Ўзбекистон авиацияси ва умуман жаҳон авиация ҳамжамияти учун қийин бўлди. Жаҳон иқтисодиётида содир бўлаётган воқеалар унинг авиация каби муҳим таркибий қисмига жиддий таъсир кўрсатди.
Янги йил арафасида, ўтган йилга назар ташлаш, унинг натижаларини сарҳисоб қилиш ва белгиланган режаларнинг бажарилишини баҳолаш одат тусига кирган. "Ўзавиациа" агентлигининг йиллик иш натижаларини сарҳисоб қилиб шуни таъкидлашни истардимки, Aгентлик барқарор бўлмаган епидемиологик вазиятли мамлакатлардан Ўзбекистон Республикаси фуқароларини қайтариш мақсадида бир марталик чартер рейсларини амалга оширишга рухсат бериш бўйича катта ишларни амалга оширган.
Бундан ташқари, Aгентлик илгари Ўзбекистонга рейсларни амалга оширмаган етти нафар хорижий авиакомпанияларга Ўзбекистон Республикасига парвозларни амалга ошириш учун рухсатномалар берди, бу еса келажакда мамлакатимизда туризм ривожига ижобий таъсир қилади.
Барча авиакомпаниялар, аеропортлар, ҳаво ҳаракатини бошқариш органлари, фабрикалар ва ўқув юртлари ходимларини кириб келаётган Янги йил байрамлари билан самимий муборакбод етамиз!
Кириб келаётган Янги йил ҳар бир хонадонга муваффақият ва фаровонлик келтирсин, омад ҳамиша ишбилармонларга ҳамроҳ бўлсин! Соғлик, байрамона кайфият, янги меҳнат ютуқлари ва режаларимиз амалга ошисин ва барча орзуларингиз ушалсин!

Поздравление с Новым годом руководство Агентства «Узавиация»!
Сердечно поздравляем всех, кто связал свою жизнь и судьбу с авиацией Республики Узбекистан, кому близка и небезразлична наша профессия, с наступающим новым, 2021 годом!
Этот семейный праздник всегда был и остается символом добра и надежды, которые нужны нам всем сейчас, как никогда. Уходящий год для авиационной отрасли Узбекистана - да и вообще мирового авиационного сообщества, был сложным. События, происходящие в глобальной экономике, жестко отразились на такой ее весомой составляющей как авиация.
На пороге встречи нового года по традиции принято оглянуться на уходящий год, подвести его итоги, оценить реализацию намеченных планов. Подводя годовые итоги деятельности агентства «Узавиация», хотелось бы отметить, что Агентством проведена большая работа по выдаче разрешений для выполнения разовых чартерных рейсов в целях ввоза/вывоза граждан Республики Узбекистан из стран с неустойчивой эпидимиологической обстановкой.
Помимо этого, Агентством выдано семи иностранным авиакомпаниям, ранее не осуществлявших полеты в Узбекистан, разрешения на выполнения полётов в Республику Узбекистан, что в дальнейшем благополучно повлияет на развитие туризма в нашей стране.
Мы искренне поздравляем с наступающими новогодними праздниками всех работников авиакомпаний, аэропортов, органов управления воздушным движением, заводов и учебных заведений!
Пусть наступающий Новый год принесет успех и благополучие в каждый дом, пусть в делах всем неизменно сопутствует удача! Больше уверенности в завтрашнем дне и меньше разочарований! Крепкого здоровья, праздничного настроения, новых трудовых достижений и выполнения намеченных планов! И пусть сбудутся все Ваши мечты!