“Ўзаэронавигация” Маркази ДУК нинг янги ўқув маркази ўз эшикларини очди
Ўзбекистон Республикаси Давлат Мустақиллиги байрами ҳамда янги ўқув йили бошланиши арафасида бугун 31-август куни “Ўзаэронавигация” Маркази ДУК нинг янги ўқув маркази ўз эшикларини очди!
“Ўзавиация” агентлиги биносида “Ўзаэронавигация” Маркази ДУК раҳбариятига ўқув маркази сертификати тантанали равишда топширилди.
Эндиликда Марказ томонидан ҳаво ҳаракатини бошқариш, радиотехник таъминот, парвозлар хавфсизлигини бошқариш тизими, сифат менежменти тизими ва аеронавигация ахборот хизмати каби соҳа мутахассислари учун Ззамон талабларига жавоб бера оладиган малака ошириш курслар ташкил этилиши кутилмоқда.

Новый образовательный центр ДУК Центр «Узаэронавигация»
Сегодня, 31 августа, в преддверии Дня Независимости Республики Узбекистан и начала нового учебного года, открыл свои двери новый образовательный центр ДУК Центр «Узаэронавигация».
Сертификат учебного центра был торжественно вручен руководству ДУК Центра «Узаэронавигация» в здании агентства «Узавиация».
Теперь ожидается, что Центр организует курсы повышения квалификации специалистов в таких областях, как управление воздушным движением, радиотехническое обеспечение, система управления безопасностью полетов, система управления качеством и служба аэронавигационной информации, способные удовлетворить требования.