Урганч халқаро аэропортида парвозлар хавфсизлиги ҳолати
22 ноябрь куни “Ўзавиация” агентлиги директори ўринбосари О. Лим Урганч халқаро аэропортига ташриф буюрди. Ташриф давомида фуқаролар билан сайёр қабул ўтказилиб, парвозлар хавфсизлигини таъминлаш бўйича аэропорт фаолияти ўрганилди.
Аэропорт ходимлари билан бўлиб ўтган учрашувда парвозлар хавфсизлигини оширишга доир долзарб масалалар муҳокама қилинди. Шунингдек, 2023 йил 11 сентябрдаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг №ПФ-158-сонли Фармонида белгиланган вазифалар ва уларни “Ўзбекистон — 2030” стратегияси доирасида фуқаролик авиацияси соҳасидаги аҳамиятига алоҳида эътибор қаратилди.
Ташриф якунида кўтарилган муаммоларни ҳал қилиш ва парвозлар хавфсизлигини янада ошириш бўйича тегишли тавсиялар берилди.

Обеспечение безопасности полетов в Международном аэропорту Ургенч
22 ноября заместитель директора Агентства "Узавиация" О. Лим посетил международный аэропорт Ургенч. В рамках визита был организован выездной прием граждан, а также проведено изучение работы аэропорта по вопросам обеспечения безопасности полетов.
Во время встречи с сотрудниками аэропорта обсуждались актуальные проблемы, связанные с повышением уровня безопасности полетов. Особое внимание было уделено положениям Указа Президента Республики Узбекистан от 11 сентября 2023 года №УП-158, связанным с достижением целей Стратегии "Узбекистан — 2030" в сфере гражданской авиации.
По результатам работы в аэропорту были даны рекомендации по решению выявленных вопросов. Данные меры нацелены на дальнейшее повышение уровня безопасности полетов и эффективное выполнение задач в отрасли.