Корея аэрокосмик университети билан фуқаро авиацияси кадрларини тайёрлаш соҳасида ҳамкорлик истиқболлари
Бугун, 7 ноябрь куни "Ўзавиация" агентлиги директори Назаров Тоҳир Алимжановичнинг Корея аэрокосмик университети ректори бошчилигидаги делегацияси вакиллари билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда Корея ва Ўзбекистон ўртасида авиация соҳасидаги ҳамкорликни мустаҳкамлаш режалари, KOICA (Корея халқаро ҳамкорлик агентлиги) орқали ҳамкорликни кенгайтириш имкониятлари, шунингдек, Корея аэрокосмик университети ва "Ўзавиация" агентлиги ўртасидаги мутахассислар малакасини ошириш ўқув дастурлари муҳокама қилинди.

Перспективы сотрудничества с Корейским аэрокосмическим университетом в сфере подготовки персонала гражданской авиации
Сегодня, 7 ноября, состоялась встреча директора агентства «Узавиация” Назарова Тахира Алимжановича с представителями Корейского аэрокосмического Университета во главе с ректором университета.
В рамках встречи были обсуждены планы по укреплению сотрудничества в авиационной сфере, возможность расширения сотрудничества по линии KOICA (Корейское агентство международного сотрудничество) между Кореей и Узбекистаном, а также обсуждены программы подготовки специалистов между Корейским аэрокосмическим Университетом и Агентством «Узавиация».