Авиация қоидалари (ЎзР АҚ-180)га ўзгартиришлар
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ва Ўзбекистон Республикаси Гидрометеорология хизмати марказининг 2020 йил 28 майдаги “Ўзбекистон Республикаси фуқаро ва экспериментал авиацияси парвозларининг метеорологик таъминоти” авиация қоидаларига (ЎзР АҚ-180)га ўзгартиришлар тасдиқланган.
Ушбу ўзгаришлар Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 1 февралдаги ПФ-5647-сон “Транспорт соҳасида давлат бошқаруви тизмини тубдан такомиллаштириш чора0тадбирлари тўғрисида”ги Фармони ижрисини таъминлаш мақсадида, ҳамда Ўзбекистон Республикаси Парвозлар хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекцияси (Дававианазорат) Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Фуқаро авиацияси агентлиги (“Ўзавиация” агентлиги) этиб қайта ташкил этилиши муносабати билан ишлаб чиқилган.

Изменения в Авиационные правила АП РУз-180
Министерством транспорта Республики Узбекистан и Центром гидрометеорологической службы Республики Узбекистан 28 мая 2020 года утверждены изменения в Авиационные правила Республики Узбекистан «Метеорологическое обеспечение полетов гражданской и экспериментальной авиации Республики Узбекистан» (АП РУз-180).
Данные изменения разработаны во исполнение Постановления Президента Республики Узбекистан от 1 февраля 2019 года №УП-5647 в связи с реобразованием Государственной инспекции Республики Узбекистан по надзору за безопасностью полетов (Госавианадзор) в Агентство гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан (Агентство «Узавиация»).