“Авиакомпания AZIMUTH” АЖ Ўзбекистон Республикасига мунтазам авиақатновларни амалга ошириш учун руҳсатнома олди
Ўзбекистон Республикаси ва Россия Федерацияси ўртасидаги ҳаво қатнови тўғрисидаги ҳукуматлараро Битим асосида "Ўзавиация" агентлиги томонидан Россия Федерациясининг “AZIMUTH” авиакомпаниясига 2022 йил 28 мартда 14-К сонли Ўзбекистон Республикасига Ростов-на-Дону-Самарқанд-Ростов-на-Дону, Ростов-на-Дону-Ургенч-Ростов-на-Дону, Краснодар-Ургенч-Краснодар ва Минеральные Воды-Ургенч-Минеральные Воды йўналишларида мунтазам парвозларни амалга ошириш учун Эксплуатацион рухсатнома берилди.

АО “Авиакомпания AZIMUTH” получила разрешение на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан
На основании межправительственного соглашения о воздушном сообщении между Республикой Узбекистан и Российской Федерации Агентством «Узавиация» авиакомпании “AZIMUTH” выдано Эксплуатационное разрешение № 14-К от 28 марта 2022 года на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан по маршрутам Ростов-на-Дону – Самарканд – Ростов-на-Дону, Ростов-на-Дону – Ургенч – Ростов-на-Дону, Краснодар-Ургенч-Краснодар и Минеральные Воды- Ургенч-Минеральные Воды.