"MNG Airlines" Авиакомпанияси Ўзбекистон Республикасига мунтазам юк ташиш қатновларини амалга ошириш учун рухсатнома олди
Ўзбекистон Республикаси ва Туркия Республикаси Ҳукуматлари ўртасидаги ҳаво қатнови тўғрисидаги Битим асосида "Ўзавиация" агентлиги томонидан Туркия Республикасининг "MNG Airlines" авиакомпаниясига 2021 йил 26 майда 98-К сонли Ўзбекистон Республикасига Истанбул-Навои-Истанбул йўналишида мунтазам юк ташиш парвозларни амалга ошириш учун Эксплуатацион рухсатнома берилди.
Авиакомпания юк ташиш парвозларини Airbus 300-600, Airbus 330-200 ва Airbus 330-300 ҳаво кемаларида амалга оширади.

Авиакомпания “MNG Airlines” получила разрешение на выполнение регулярных грузовых полетов в Республику Узбекистан
На основании Соглашения между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Республики Турция о воздушном сообщении Агентством «Узавиация» авиакомпании «MNG Airlines» (Республика Турция) выдано Эксплуатационное Разрешение №98-К от 26 мая 2021 года на выполнение регулярных грузовых полетов в Республику Узбекистан по маршруту Стамбул-Навои-Стамбул.
Авиакомпанией перевозка грузов будет осуществляться на самолётах Airbus 300-600, Airbus 330-200 и Airbus 330-300.