“9 декабрь – Халқаро коррупцияга қарши курашиш куни”га бағишланган “Очиқ эшиклар куни”
Жорий йилнинг 4 декабрь куни «Ўзавиация» агентлиги директори ўринбосари раислигида Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги ҳузуридаги Фуқаро авиацияси агентлигида
“9 декабрь - Халқаро коррупцияга қарши курашиш куни” муносабати билан “Аксилкоррупция ойлиги” доирасида “Коррупциясиз ҳаёт сари” мавзусига бағишланган “Очиқ эшиклар куни” тадбири бўлиб ўтди
Тадбирда Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги Коррупцияга қарши курашиш бўлими бош мутахассиси Н. Комилов ва «Ўзавиация» агентлиги коррупцияга қарши курашиш бўйича бош мутахассис О. Пўлатов Ўзбекистон Республикасининг “Коррупцияга қарши курашиш тўғрисида”ги ҳамда “Манфаатлар тўқнашуви тўғрисида”ги қонунларнинг мазмун-мохиятини презентация материаллари ёрдамида батафсил тушунтирдилар. Бунда қонунчилик талабларини бажармаганлик учун маъмурий ва жиноий жазо чоралари белгиланганлиги ҳақида ҳам эслатиб ўтдилар.

«День открытых дверей», посвященный «9 декабря – Международному дню борьбы с коррупцией»
4 декабря текущего года под председательством заместителя директора агентства «Узавиация» в Агентстве гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан в связи с «9 декабря – Международным днем борьбы с коррупцией» в рамках «Месяца борьбы с коррупцией» было проведено мероприятие «День открытых дверей», посвященное теме «На пути к жизни без коррупции».
На данном мероприятии главный специалист управления по борьбе с коррупцией Министерства транспорта Республики Узбекистан Н.Камилов и главный специалист
по противодействию коррупции агентства «Узавиация» О. Пулатов при помощи презентационных материалов подробно разъяснили содержание Законов «О Противодействии коррупции» и «О конфликте интересов» Республики Узбекистан. Они также напомнили, что за невыполнение требований законодательства установлены меры административного