Хитойнинг «Zhejiang Loong Airlines Co., Ltd» авиакомпанияси Ўзбекистонда мунтазам парвозларни бажариш учун рухсат олди
“Ўзаваиатсия” агентлигининг ҳаво хабарлари тўгърисидаги Хитой Халқ Республикаси Ҳукумати билан Ўзбекистон Республикаси ўртасида ҳукуматлараро Битимга асосан Хитой Халқ Республикаси «Зҳежианг Лоонг Аирлинес Cо., Лтд» авиакомпаниясининг Циан-Тошкент- Циан йўналиши бўйича рейсларни амалга оширишга 2019 йил 16-декабр 96К-сонли Фойдаланишга рухсат берилди.
Авиакомпания Ўзбекистонга парвозларни амалга ошириш учун Аирбус А-320 самолётларини эълон қилди. Дастлабки босқичда авиакомпания ҳафтасига 2 марта парвозлар амалга оширишини режалаштирмоқда.

Китайская авиакомпания «Zhejiang Loong Airlines Co., Ltd» получила разрешение на выполнение регулярных полетов в Узбекистан
На основании Соглашения между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Китайской Народной Республикой о воздушном сообщении Агентством «Узавиация» выдано Эксплуатационное разрешение № 96-К от 16 декабря 2019 года авиакомпании «Zhejiang Loong Airlines Co., Ltd» Китайской Народной Республики на выполнение регулярных полетов по маршруту Сиань-Ташкент-Сиань.
Для выполнения полетов в Узбекистан авиакомпания заявила самолеты Airbus А-320. Авиакомпания на начальном этапе планирует выполнять полеты с частотой 2 раза в неделю.