“Ўқув - машғулотлар маркази”МЧЖда парвозлар хавфсизлиги ҳолати
26-27 ноябрь кунлари “Ўзавиация” агентлиги директори Т.Назаров “Uzbekistan airways”АЖнинг “Ўқув - машғулотлар маркази”МЧЖга ташриф буюрдилар. Ташриф давомида парвозлар хавфсизлиги таъминланиши масалалари ўрганилди ҳамда фуқаролар билан сайёр қабул ўтказилди.
Ходимлар билан учрашув давомида Халқаро фуқаро авиацияси ташкилотида ИКАОнинг малака ошириш курсларида ўқитувчиларнинг малакасини оширишда амалий ёрдам кўрсатиш масаласи, малакали ўқитувчиларни етишмовчилиги ҳамда хорижий давлатлар олий ўқув юртларнинг шаҳодатномаларини нострафикатция қилиш масалалари кўриб чиқилди. Шунингдек, “Ўзавиация” агентлиги директори томонидан ташкилотда парвозлар хавфсизлигини таъминлаш борасидаги ишларини ўрганди.
Ўрганиш якунида “Ўзавиация” агентлии директори томонидан “Ўқув - машғулотлар маркази”нинг ривожланишида ҳамда ўқитувчиларга Халқаро фуқаро авиацияси ташкилоти ИКАОда малака ошириш курсларида малакасини оширилишида амалий ёрдам кўрсатишга тайёрлигини каътйи билдирди.

Обеспечение безопасности полетов в ООО «Учебно – тренировочный центр»
АО «Uzbekistan airways». В рамках визита был проведен выездной приём граждан и проведено изучение вопросов, связанных с обеспечением безопасности полётов.
В ходе встречи с сотрудниками были обсуждены актуальные вопросы и предложения, по оказанию содействия в участии преподавательского состава на курсах повышения квалификации, организуемых Международной организацией гражданской авиации ИКАО, вопросы нехватки квалифицированного преподавательского состава и вопросы нострификации документов иностранных учебных заведений. Также директором Агентства «Узавиация» изучена работа организации по обеспечению безопасности полетов.
По итогам проведенного изучения директор Агентства «Узавиация» подтвердил что, готов оказывать практическую помощь ООО «Учебно – тренировочный центр» в развитии, а также оказать содействия преподавательскому составу повышении их квалификации и международному обмену опытом с ИКАО.