Фуқаро авиацияси агентлигининг ташкил қилиниши
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Тпанспорт соҳасида давлат бошқарувчилик тизимини тубдан такомиллаштириш чоралари ҳақида”ги 5647-сонли Фармонининг 4 бандига мувофиқ Ўзбекистон Республикаси Парвозлар хавфсизлигини назорат қилиш давлат инспекцияси Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги бошқарувига топширилиб Транспорт вазилиги қошидаги Фуқаро авиацияси агентлигига ўзгартирилди.
2019 йил 8 мартдаги Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 196-сонли қарорига мувофиқ Толиб Эгамбердиэвич Улжаэв Фуқаро авиацияси агентлиги директори этиб тайинланди.

Создание Агентства гражданской авиации
В соответствии с пунктом 4 Указа Президента Республики Узбекистан от 1 февраля 2019 года № 5647 «О мерах по коренному совершенствованию системы государственного управления в сфере транспорта», Государственная инспекция Республики Узбекистан по надзору за безопасностью полетов передана в ведение Министерства транспорта Республики Узбекистан с преобразованием её в Агентство гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан.
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 8 марта 2019 года № 196, директором Агентства гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан назначен Ульжаев Толиб Эгамбердиевич.