Соғлом турмуш тарзини шакллантириш
“Ўзавиация” агентлиги ходимлари ўртасида жисмоний тарбия ва спортга бўлган қизиқишни ошириш, соғлом турмуш тарзига бўлган эҳтиёжни шакллантириш мақсадида, касаба уюшма Қўмитаси билан “Ўзавиация” агентлиги маъмурияти ҳамкорлигида спорт тадбири ўтказилди.
Тадбир “Соғлом турмуш тарзи” шиори остида “Угам” соғломлаштириш мажмуасида ўтказилди.
Тадбирда агентлик касаба уюшмаси аъзолари иштирок этишди. Футбол, баскетбол, қувноқлар ва зукколар, гимнастика ва бошқа спорт тадбирлари ташкиллаштирилди.
Тадбирда барча ходимларнинг кайфияти кўтаринки ва жамоавий руҳда бўлди. Спорт табирларининг ўтказилиши меҳнат жамоасининг хамжиҳатлилигини ҳамда меҳнат самарадорлигини оширади.

Формирование здорового образа жизни
В целях повышения интереса к физической культуре и спорту, формирования потребности в здоровом образе жизни среди сотрудников Агентства “Узавиация”, Профсоюзным комитетом совместно с Администрацией Агентства проведено спортивное мероприятие.
Мероприятие прошло под девизом «Здоровый образ жизни» в оздоровительном комплексе «Угам».
В мероприятии приняли участие сотрудники – члены профсоюза агентства. Были организованы ряд спортивных мероприятий как футбол, баскетбол, веселые старты, гимнастика и др.
Спортивное мероприятие прошло очень увлекательно, все участники прибывали в хорошем настроении. Проведение данного рода мероприятий способствует увеличению работоспособности и сплочённости коллектива.