Авиация қоидалари (АҚ-176)га ўзгартиришлар
Ўзбекистон Республикаси Транспорт вазирлиги 2020 йил 15 июндаги  “Парвозларнинг радиотехник таъминоти ва авиацион электроалоқа” авиация қоидаларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритилган.
Ушбу ўзгариш ва қўшимчалар Ўзбекистон Республикаси Призидентининг 2019 йил 1 февралдаги ПФ-5647-сон “Транспорт соҳасида давлат бошқаруви тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони ижросини таъминлаш мақсадида, Фуқаро авиацияси ҳалқаро ташкилотининг стандартларини жорий этиш мақсадида этиб қайта ташкил этилиши муносабати билан ишлаб чиқилган.

Изменения и дополнения в Авиационные правила АП РУз-176
Министерством транспорта Республики Узбекистан 15 июня 2020 года утверждены изменения, и дополнения в Авиационные правила Республики Узбекистан «Радиотехническое обеспечение полетов и авиационная электросвязь» (АП РУз-176).
Данные изменения и дополнения разработаны во исполнение Указа Президента Республики Узбекистан от 1 февраля 2019 года №УП-5647 в связи с преобразованием Государственной инспекции Республики Узбекистан по надзору за безопасностью полетов (Госавианадзор) в Агентство гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан (Агентство «Узавиация») и в целях внедрения стандартов Международной организации гражданской авиации.