"Air Astana" авиакомпанияси янги йўналишларда мунтазам авиақатновларни амалга ошириш учун рухсатнома олди
"Ўзавиация" агентлиги томонидан 2021 йилнинг 8 июнь куни Қозоғистон Республикасининг "Air Astana" авиакомпаниясига Туркистон-Тошкент-Туркистон ва Олмата-Самарканд-Олмата йўналишларида Ўзбекистон Республикасига мунтазам авиақатновларни амалга ошириш учун рухсатнома берилди.
"Air Astana" авиакомпанияси Нур-Султон – Тошкент - Нур-Султон ва Олмата - Тошкент - Олмата йўналишлари бўйича мунтазам авиақатновларни амалга ошириш учун 2010 йил 18 ноябрдаги 78-К сонли эксплуатацион рухсатномасига хам эга.

Авиакомпания “Air Astana” получила разрешения на выполнение регулярных полетов по новым направлениям
Агентством «Узавиация» 08 июня 2021 года авиакомпании «Air Astana» Республики Казахстан выдано разрешение на выполнение регулярных полетов в Республику Узбекистан по маршрутам Туркестан-Ташкент-Туркестан и Алматы-Самарканд- Алматы.
Авиакомпания «Air Astana» также имеет Эксплуатационное Разрешение № 78-К от 18 ноября 2010 года на выполнение регулярных полетов по маршрутам Нур-Султан – Ташкент - Нур-Султан и Алматы - Ташкент - Алматы.