Bugun Oʼzbekiston Respublikasi transport vazirligi huzuridagi Fuqaro aviatsiyasi agentligida agentligining boshlangʼich kasaba uyushmasi qoʼmitasining jamoa yigʼilishi boʼlib oʼtdi
Boshlangʼich kasaba uyushmasi qoʼmitasining faoliyati agentlikning xodimlari-kasaba uyushma aʼzolarining ijtimoiy-iqtisodiy masalalardagi qonuniy huquqlarini himoya qilish, mehnat sharoitlarini yaxshilash, xodimlar va ularning oila aʼzolariga yordam koʼrsatish, xodimlarning maʼnaviy saviyasini oshirish, xodimlarini sogʼlomlashtirish boʼyicha amallarga qaratilgan.
“Oʼzaviatsiya” agentligida   kasaba uyushmasi aʼzolarining manfaʼtlari va huquqlari himoyasi maʼmuriyat va boshlangʼich kasaba uyushmasi qoʼmitasi aʼzolari bilan xamkorlikda 2020 yil yakunida ishlab chiqilgan “Аgentlikning 2021-2025 yilar uchun jamoa shartnomasi” bilan belgilanadi.
Yigʼilishda agentlikning barcha xodimlari, Аviatsiya xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashining maʼsul hodimi Karimov Аbduraxim hamda Oʼzbekiston Respublikasi kasaba uyushmalari Federatsiyasi hodimi Extiyorov Jaxongirlar qatnashdilar.
Yigʼilishning kun tartibi:
1. “Oʼzaviatsiya” agentligining maʼmuriyati va boshlangʼich kasaba uyushmasi qoʼmitasining 2020 yil davomida amalga oshirilgan ishlar toʼgʼrisidagi hisoboti(Maruzachilar T.Ulьjaev va R.Gulyamov).
2. “Oʼzaviatsiya” agentligining kasaba uyushmasi qoʼmitasining Taftish komissiyasining 2020 yil faoliyati toʼgʼrisida.
3. “Oʼzaviatsiya” agentligining kasaba uyushmasi qoʼmitasining taftish komissiyasi tarkibini saylash.
“Oʼzaviatsiya” agentligining maʼmuriyati va boshlangʼich kasaba uyushmasi qoʼmitasi faoliyati bir ovozdan qoniqarli deb topildi.
Аgentligining boshlangʼich kasaba uyushmasi qoʼmitasi Taftish komissiyasining yangi aʼzolari bir ovozdan jamoa tomonidan saylandi.
Аgentlik xodimlarining samarali mehnati uchun zarur sharoitlar, munosib ish haqi, dam olishi va hordiq chiqarishi masalalari “Oʼzaviatsiya” agentligi kasaba uyushmasining oʼz oldiga qoʼygan asosiy maqsadidir!

Сегодня в Агентстве гражданской авиации при Министерстве транспорта Республики Узбекистан состоялось коллективное собрание первичного профсоюзного комитета агентства
Деятельность первичного профсоюзного комитета направлена на защиту законных прав работников ведомства-членов профсоюза в социально-экономических вопросах, улучшение условий труда, оказание помощи работникам и их семьям, повышение морального духа работников, улучшение условий труда и здоровья сотрудников.
Защита интересов и прав членов профсоюзов в агентстве «Узавиация» определяется «Коллективным договором агентства на 2021-2025 годы», разработанным в конце 2020 года совместно с администрацией и членами первичного профкома.
На встрече присутствовали все сотрудники Агентства, сотрудник Республиканского совета профсоюза авиаработников Каримов Абдурахим и сотрудник Федерации профсоюзов Республики Узбекистан Эхтиёров Джахонгир.
Повестка дня собрания:
- Отчет руководства Агентства «Узавиация» и Комитета первичного профсоюза о проделанной работе в 2020 году (докладчики Т.Ульжаев и Р.Гулямов).
- О деятельности Ревизионной комиссии Профсоюзного комитета Агентства «Узавиация» в 2020 году.
- Избрание новых членов Ревизионной комиссии Профсоюзного комитета Агентства «Узавиация».
Коллектив работу руководства агентства «Узавиация» и Первичного профсоюзного коммитета оценил удовлетворительным.
Новый состав Ревизионной комиссии Первичного профсоюзного комитета Агентства был избран коллективом единогласно.
Необходимые условия для эффективной работы сотрудников Агентства, достойная заработная плата, отдых и досуг - главные цели профсоюзного коммитета Агентства «Узавиация»!